Szelki dla dużego psa – najistotniejsze wskazówki

Sportowe szelki dla pieska

Z czworonogiem potrafimy trenować wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze czy hulajnodze. Nie potrzebuje to być od razu zawodowy wysiłek, biegać albo jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego pomocne będą określone, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, oraz krajowy producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla czworonoga zaprojektowane są tak, żeby dostarczyć psinie komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów można wykorzystywać szelek dla pieska zaprzęgowych, jednak rozważniej jest stosować dodatkowe szelki dedykowane do biegania z pieskiem lub przejażdżki na rowerze.
kliknij tutaj aby zamówić legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer konstruuje oprócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorodnych sportów biegowych. Są to szelki super przystosowane do sylwetki pieska, dostarczają ochronę szyi i pleców. Nie przesuwają się w czasie ruchu oraz nie wywołują obtarć. Szelki dla czworonoga Line mogą być stosowane także na co dzień, zwłaszcza do wyczerpujących spacerów. Są więc to szelki przydające się idealnie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla pieska to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to skrzyżowanie tradycyjnych szelek rodzaju guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa także najlepiej sprawdzają się w dogtrekkingu, ale wolno praktykować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można wyjątkowo dobrze dostosować do rozmiarów psa, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają proporcjonalnie siłę, z jaką pies rwie, pozwalając mu na przyjemną oraz wydajną pracę oraz łatwość manewrów. Szelki dla psa Speed są lekkie i także wygodne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, służy do mocowania czworonoga na spacer, kolejne do przyczepiania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze lub dalekiej wędrówki.

Firma Sali robi także wspaniałe szelki dla psa „norweskie”, które też sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psem. Przeznaczone są dla piesków, które zbyt mocno nie ciągną i dodatkowo dobrze postępują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla psa sportowe to wówczas również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to wówczas też uniwersalne szelki, można montować je psiakowi na codzienne spacery, i również wykorzystywać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z psem. Szelki dla psa Front Range są przyjemne w regulacji i dodatkowo komfortowe, ich właściwością jest również natychmiastowe i dodatkowo proste zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeśli zamierzamy uprawiać sport z czworonożnym przyjacielem, potrzebujemy kupić dla niego właściwe, odpowiednie i zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.