Obroża przeciw insektom dla psa – wszystkie najważniejsze informacje

Zdecydowanie pchły, kleszcze i wiele innych insektów stanowią spory problem dla każdego właściciela psa. Zwierzaki te mają niespotykany talent do łapania wszelkiego rodzaju insektów. Czasami wystarczy jeden spacer w pobliżu lasu, by pupil złapał kilka lub nawet kilkanaście niebezpiecznych kleszczy. Zdecydowana większość właścicieli zwierzaków sięga natychmiast po proste rozwiązania takie jak obroża przeciw insektom dla psa. I nie ma się czemu dziwić, bowiem właśnie to proste rozwiązanie jest niebywale skuteczne. Praktycznie stuprocentowa skuteczność sprawia, że w przypadku psów zdecydowanie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, które gwarantuje pupilowi zwiększone bezpieczeństwo na codziennych spacerach.

Obroża przeciw insektom dla psa. Nie tylko na kleszcze i pchły

Poza kleszczami i pchłami na psa czeka wiele więcej zagrożeń ze strony natury. Substancja czynna rozprzestrzenia się zwykle po całym ciele psa i zapewnia pełną ochronę również przed wieloma innymi pasożytami, które chcą się na jego sierści osiedlić. Wszystkie dziś produkowane obroże tego typu są absolutnie dla zwierzaków bezpieczne i ich stosowanie jest zupełnie niegroźne również dla przebywających w pobliżu ludzi. Substancje czynne, które są stosowane zwykle są całkowicie dla nas obojętne. Obroża działa praktycznie od razu od jej założenia, a substancja dość szybko się rozprzestrzenia. Dodatkowo warto wiedzieć, że czasami pojawić może się pewien nalot, ale jest to cecha zupełnie naturalna i po pewnym czasie znika. Praktycznie każda obroża przeciw insektom dla psa posiada okres czasu, w którym będzie skuteczna. Następnie powinniśmy ją wyrzucić i zakupić nowy produkt. Czas ten zwykle wynosi około 3 miesięcy i w tym czasie pies powinien nosić obróżkę przez cały czas. Zdecydowanie również na uwagę zasługuje fakt, że jest to produkt zwykle wodoodporny, a więc zyskamy również sporo na wygodzie. Pies może być w niej kąpany i obroża nie straci w tym czasie żadnych swoich właściwości.

obroża na insekty dla psa

Jak nie stosować obroży przeciwko insektom dla psa?

Przede wszystkim wiedzieć musimy, że obroże takie zwykle nie są przeznaczone dla wszystkich zwierzaków. Przede wszystkim często pojawia się obostrzenie, by nie stosować obroży u psów poniżej 3 miesiąca życia. Dla szczeniaków zawarta w nich substancja aktywna może być zbyt drażliwa i niebezpieczna. Wielu właścicieli wpada również na pomysł, by tą samą obrożę stosować u kotów. Jest to kategorycznie zabronione. Na te zwierzaki działają zupełnie inne substancje aktywne i stosowanie obroży psiej może być niebezpieczne. Zakazane jest również używanie obroży w przypadku psów, które są po operacjach i zabiegach w okresie rekonwalescencji. To również może niekorzystnie wpływać na naszego zwierzaka.

Jeżeli poprawie zastosujemy obrożę przeciwko insektom dla psa, możemy być praktycznie pewni co do jej stuprocentowej skuteczności. Postaw na solidne rozwiązania i wybierz dobrą jakościową obrożę, by Twój pupil był znacznie szczęśliwszym psem i cieszył się o wiele lepszym zdrowiem.