Gdzie pozyskać szczególnie atrakcyjne zabawki dla kotów?

Drapak dla kota – dlaczego jest niezbędny?

Na pewno każdy choć raz widział kota, który wyciągniętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu przeważnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Reagujemy wówczas często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród wrodzonych rzeczy, którą musi wykonywać każdy młody kot. A nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie pazurów, bo pazury każdy pupil ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kot oznacza swoje terytorium. Zostawia również ślady szponów na przedmiotach, również w charakterze poinformowania, iż to jego obszar. Jeśli kotek wcale nie interesuje się drapaniem, jest to zatem dla nas znak, iż coś go nęka Drapak dla kota położony w mieszkaniu umożliwi ustrzec przed zepsuciem nasze pufy.
kup zabawkę dla kota https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota zapewniają naszym kotom komfort, są niezwykle przydatne szczególnie kotom będącym nieustannie w domu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Kot prostuje mięśnie, zaś na szczególnie rozbudowanych drapakach ma sposobność do nadzwyczaj skomplikowanych rozrywek. Rozsądnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, by ocalić przed zadrapaniem meble lub sofę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zazwyczaj kotki drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają gospodarze, a ofiarą może paść kanapa w salonie. Koty ubóstwiają też znaczyć znane terytorium koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać pewne obce zwierzę, na przykład wyjątkowego kota.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najciekawsze, położone w beznadziejnym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotów zakupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na zniszczenia a może służyć kotom jak przyjemne środowisko do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupka, postawionego na podkładce prosto albo skośnie, otulonego dzianiną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, gdy są szczególnie rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na podłodze czy być umocowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów dostępne są w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kociąt także dla hodowli, i jeszcze drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest nadzwyczaj obszerna, mają one najróżniejsze wymiary, posiadają różnorodne funkcje oraz dodatki. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym gustem oraz upodobaniami pupila. Jeśli kot lubi więcej odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest aktywny oraz kocha skakać, zapewne uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.