Czym się radzić przy wyborze żwirku dla kotów?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotka to wówczas konieczne wyposażenie kuwety. Są rozmaite modele żwirków dla kotów. Dowolny z nich nadaje się także do kuwety otwartej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kota posiada taki brak, że niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozrzucaniu nieopodal kuwety plus rozprzestrzenianiu po mieszkaniu przez pupila.
idealny żwirek do kuwety dla twojego kota zobacz koniecznie https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Jaki żwirek dla pupila?

Łatwo jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Wszakże na rynku są dostępne rozmaite żwirki dla kotów, wiele praktyczniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają zwyczajny piasek. Są optymalne dla pupilów, które nierzadko idą na zewnątrz i lubią kopać w ziemi. Takie koty pragną posiadać w kuwecie coś znajomego.

Wprawdzie taki żwirek dla kotów niesamowicie szybko zaczyna brzydko pachnieć, ponieważ nie ma szansy odłączenia żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma strukturę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są cięższe, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Natomiast tenże większy i dodatkowo grubszy jest niewiele efektywny. Jeśli kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się kuleczka, jaką można bezproblemowo wyrzucić z kuwety bez konieczności zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Dobór zapachów jest wielki, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, świetne żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact tudzież Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kota silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać nieczystości na bieżąco, a wszystek żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotka jest nadzwyczaj wydajny.

Jak go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym polu, żeby woda z moczu nieskomplikowanie odparowała. Wielce uznane żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla kotka. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wyrzucać go do toalety. Taki żwirek bezbłędnie redukuje smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą jest to wówczas, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie potrzeba myć po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne absorbery smrodu i dodatkowo neutralizatory, jakie można rzucać w niewielkiej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że mają nadto zalety dezynfekujące.